Szervesen folytatja az első szakasz nevelő-oktató munkáját, a készségek és képességek fejlesztését.
A 7. évfolyamtól kezdve előtérbe kerül az elvont fogalmi és elemző gondolkodás.
Felkészítjük tanulóinkat érdeklődésük, képességük és tehetségük szerint a továbbtanulásra.
Előkészítjük őket a társadalomba való majdani beilleszkedésre.
Továbbfejlesztjük tanulóink önismeretét, együttműködési készségét, segítőkészségét, szolidaritásérzését, empátiáját és akaratát.
Ebben a szakaszban tudatosítjuk a közösség demokratikus működésének értékeit, jellemzőit, tisztázzuk az egyén és a közérdek, a többség és a kisebbség fogalmát.
Megalapozzuk a felkészülést a jogok és kötelességek törvényes gyakorlására, a környezetünk iránti felelősségre.
Az alapműveltség továbbépítése differenciálódó tantárgyi rendszerben történik, az önálló tanulás és önművelés gyakoroltatásával.
A tanulási tevékenységben növekvő szerepet kap a közvetett kommunikáció (írásbeliség, vizuális kommunikáció, digitális érintkezés).
A szocializációs folyamatokat tovább fejlesztjük az értelem, az érzelem és cselekvés összefüggéseinek tudatosításával.
Továbbra is építünk a tanulók kíváncsiságára és a rendszerezett ismeretek iránti igényükre.
A test és a lélek harmonikus fejlesztését - a gyermek mozgásigényének kielégítésével, a mozgáskultúrájának, mozgáskoordinációjának, fejlesztésével; a koncentrációs képességeinek alapozásával, az egészséges életmód bemutatásával, az érzelmi intelligenciájának mélyítésével, az önismeretének alakításával, az önértékelés képességének fejlesztésével, - a családdal együttműködve érhetjük el.
Arra törekszünk, hogy a tudásszint és képességek szerinti csoportbontás lehetőségét az idegen nyelv és informatika tantárgyakból is biztosítsuk.
Nagy hangsúlyt fektetünk a közös kulturális élmények megteremtésére. Olyan embereket igyekszünk nevelni, akik nyitottak a világ új dolgaira, fogékonyak a művészetekre, emberi kapcsolataikban őszinték, és igazak szeretnének lenni.
Nevelésünk úgy lesz teljes, hogy kialakítjuk az igényességet a szűkebb és tágabb értelemben vett környezeti kultúrára, fejlesztjük az esztétikai érzéküket, felelősségüket Földünkért (ökológia szemlélet), saját és mások testi-lelki egészségéért.
Pályaválasztási est
Október 18-án pályaválasztási estet tartottunk 7-8-os diákjaink és szüleik számára, melyre közel 80-an érkeztek. A program első részében tájékoztatót tartottunk a középfokú beiskolázás rendjéről, valamint a központi írásbeli vizsgákról, a tanulmányi területre, a felvételi tájékoztatóra, a felvételi pontszámok kiszámítására vonatkozó kérdésekre kaphattak választ a szülők. Ezalatt, volt tanítványaink tartottak élménybeszélgetést diákjainkkal, ahol közvetlenül, a közelálló korosztállyal beszélgethettek a továbbtanulás kérdéseiről. Ezután az iskola aulájában 13 középiskola standjai várták a workshopra látogatókat, tájékoztatták iskolájukról az érdeklődőket, számtalan kérdésre választ adtak, szóróanyagokat osztottak. Befejezésül az informatikai pálya sokszínűségéről, lehetőségeiről, előnyeiről a Digitális Diák-Almafa Mozgalom szakemberei tartottak előadást.